Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Novinky

arr3VLNA KLUB - YARN CLUB - JÚN 2018Vitajte v exkluzívom VLNA KLUBE! Čo je VLNA KLUB? VLNA KLUB je exkluzívny klub pre milovníkov... arr3Kolovrátok (aj ako darček ku objednávke)    Ku špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky. Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Na ihliciach štýlovo! Získajte Handmade markery zdarma k priadziKu špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky.   Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Pradenie a ručne pradená vlna (Textúrované priadze - ART priadze)Ahojte milé priadky a vlnečky, Chcela by som sa trochu venovať téme pradenie - textúrovaná priadza... arr3Ako vyzerajú opakované klbká?Ahote tvorilkovia, Môžno už poznáte moje klbenká, ručne pradené na mojom ľúbenom kolovrátku, či...

Zľavnené

Cena 25,00 EUR
Skladom / In stock

 

 


Extra hrubý pletený nákrčník z chunky merino vlny

Priadka Handspun Art

http://www.priadka-handspun.sk/

nákrčník chunky merino

 

 

 

Veľkosť: UNI

šírka cca 20cm, obvod 100cm

 

Nákrčník je úžasne hrubý a hrejivý. Je variabilný, dá sa nosiť na niekoľko spôsobov. Zaručene neprehliadnuteľný a originálny kúsok!

Pletenina z hrubej vlny rýchlo pribúda a nákrčník je hotový za necelú hodinku!

Výrobu zvládne aj začiatočník.

 

 

Materiál a pomôcky

-          chunky merino vlna 250g

http://www.priadka-handspun.sk/Extra-hruba-Chunky-merino-vlna-rucne-pradena-vlna-rozne-farby-d29.htm

-          ihlice veľkosť 35mm kruhové alebo pevné

-          1 m ľubovoľnej pomocnej priadze

-          Ihla na plstenie (voliteľné)

Tip: Šálik je možné pliesť aj na rukách technikou „arm knitting“. Očká budú väčšie a voľnejšie. Na dosiahnutie rozmeru bude stačiť menej riadkov.

 

nákrčník chunky merino

 

Pracovný postup

Začíname pomocnou priadzou. Na ihlice nahodíme 5 očiek, otočíme. Pletieme jeden riadok hladko a jeden obratko.

 

Ďalší a všetky nasledujúce riadky budeme pliesť z chunky merino vlny.  Chunky vlny si necháme rezervu  pred prvým očkom, cca 50cm voľný koniec, budeme ho potrebovať na ukončenie úpletu.

Pri výmene priadzí nerobíme uzlík ani nijak nespájame priadze. Voľný koniec pomocnej priadze i začiatok chunky vlny necháme voľne visieť na okraji pleteniny.

Ďalej pletieme stále jeden riadok hladko, druhý obratko. Posledné očko v každom riadku nepletieme, upletie sa vždy ako prvé v nasledujúcom riadku.

 

 

nákrčník chunky merino

 

 

 

Pletieme až kým nespotrebujeme celých 250g vlny, cca 40 riadkov (alebo do ľubovoľnej dĺžky – spotreba vlny sa bude meniť). Očká v poslednom riadku neuzavrieme, necháme ich na ihlici.

Na začiatku pleteniny si naberieme prvé očká chunky merino vlny na ihlicu a odstrihneme pomocnú nitku na prvom očku. Za voľný koniec pomocnú priadzu vytiahneme von.

 

nákrčník chunky merino


 

Pomocou voľného konca chunky vlny, ktorý sme si nechali na začiatku úpletu vytvoríme falošný riadok – neviditeľný šev. Na foto znázornené bielou farbou pre lepšiu viditeľnosť ako viesť priadzu.

nákrčník chunky merino

 

Teraz začistíme oba konce, prípadne ešte zapichneme ihlou na plstenie.

nákrčník chunky merino

 

Výsledok je dokonalý tunel bez rušivého švu.

Hotový nákrčník odporúčam pred prvým nosením oprať alebo aspoň napariť žehličkou na najnižšom stupni, aby úplet „sadol“.

Tip:Ak neviete ako prať merino vlnu - viac o starostlivosti o hotové vlnené výrobky nájdete na mojom webe www.priadka-handspun.sk v sekcii "starostlivosť o vlnené výrobky"

 

Môžeme nosiť!

nákrčník chunky merino

Ďakujem modelke Lucke!:)

 

 

 

 

Tento návod som pre Vás s veľkou radosťou pripravila.

Pošlite mi foto, tagnite ma na FB a pochváľte sa mi sa Vašimi výrobkami, veľmi rada ich uvidím!

Výrobky podľa tohto návodu môžu byť vyrábané aj na predaj, len Vás prosím  o pridanie info do popisu alebo na visačku, že boli vyrobené podľa návodu zo stránky www.priadka-handspun.sk.  Podporujete tak moju tvorbu a výrobu ďalších voľných návodov.


Prajem Vám veľa radosti pri tvorení!

S láskou Petronela


Eshop

www.priadka-handspun.sk

www.sashe.sk/PriadkaHandspunArt

Kontakt

eshop@priadka-handspun.sk

Facebook

https://www.facebook.com/priadka.handspun

Youtube

https://www.youtube.com/channel/UCGVPYry-t5QV2UNQT2Ar-Ow