Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Novinky

arr3VLNA KLUB - YARN CLUB - JÚN 2018Vitajte v exkluzívom VLNA KLUBE! Čo je VLNA KLUB? VLNA KLUB je exkluzívny klub pre milovníkov... arr3Kolovrátok (aj ako darček ku objednávke)    Ku špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky. Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Na ihliciach štýlovo! Získajte Handmade markery zdarma k priadziKu špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky.   Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Pradenie a ručne pradená vlna (Textúrované priadze - ART priadze)Ahojte milé priadky a vlnečky, Chcela by som sa trochu venovať téme pradenie - textúrovaná priadza... arr3Ako vyzerajú opakované klbká?Ahote tvorilkovia, Môžno už poznáte moje klbenká, ručne pradené na mojom ľúbenom kolovrátku, či...

Zľavnené

Cena 25,00 EUR
Skladom / In stock

 

 


Škola PRADENIA
ONLINE ŠKOLA PRADENIA

Ahojte!
Volám sa Petronela a som nadšená vlnomilka a oduševnená priadka.
Vlne a pradeniu sa venujem už mnoho rokov. Vediem vlastnú značku Priadka Handspun Art a mám vlastný eshop, kde nájdete moju tvorbu. Vo svojom ateliéri vediem aj kurzy pradenia. Veľmi rýchlo som si uvedomila, že nielen pradenie ale i učenie o vlne a pradení mi robí nesmiernu radosť. Učiť druhých a posúvať ďalej moje zručnosti a toto krásne remeslo je mojím poslaním a je pre mňa nesmierne dôležité. Som autorkou ŠKOLY PRADENIA a tvorím videonávody o vlne a pradení v slovenskom jazyku.

ŠKOLA PRADENIA je projekt, vďaka ktorému vznikne komplexná a kompletná zbierka informácií a návodov o vlne a pradení v slovenskom jazyku. Vďaka ŠKOLE PRADENIA bude na jednom mieste zhromaždené všetko potrebné pre spracovanie vlny od ovečky po sveter (a oveľa viac).

ŠKOLA PRADENIA je online

  • Nemusíte nikam chodiť. Stačí mať pripojenie na internet a učíte sa kedy chcete.
  • ŠKOLU PRADENIA môžete sledovať kdekoľvek. Z počítača, tabletu, telefónu.
  • Idete vlastným tempom. Play-pause-repeat kedykoľvek a koľkokrát potrebujete.
  • Členstvo môžete zrušiť/obnoviť/obmeniť kedykoľvek chcete. 
  • ŠKOLA PRADENIA je zrozumiteľná. Všetko jasne a zrozumiteľne vysvetlím vo videonávodoch a v pridaných dokumentoch.
  • ŠKOLA PRADENIA je v slovenskom jazyku. Už žiadne videá a knihy ktorým nerozumiete, už žiadne jazykolomné preklady.


ŠKOLA PRADENIA je rozdelená do dvoch základných kategórií - VLNA A PRADENIE a VLNA A FARBENIE.
+
Bonusové kategórie VLNA, PRADENIE A FABENIE a Patrón Priadka Handspun Art.


Viac info:

VLNA A PRADENIE
Vo VLNA A PRADENIE sa budem detailne venovať vlne a jej spracovaniu - vláknam samotným, praniu, česaniu, uskladneniu, ďalej i teórii skrutu, technikám pradenia, fixácii, a mnohým ďalším témam. Postupne pokryjeme návodmi všetky témy tak, aby ste mohli bez problémov napriasť priadzu o akej snívate.

VLNA A FARBENIE
Vo VLNA A FARBENIE sa budem zameriavať na samotné farbenie. Začneme bezpečnosťou pri farbení, pozrieme sa na chemické procesy, farby a aditíva, ako sa na farbenie pripraviť a pokračovať budeme rôznymi technikami farbenia, ako ktorý krok ovplyvňuje nielen výslednú farbu na pradienku ale i efekt na úplete, ako ukladať a kombinovať farby a samozrejme mnohé iné!
Túto kategóriu som zaradila samostatne, pretože okrem ručne pradenej priadze je možné farbiť aj priadze komerčné a viem, že mnohých z Vás zaujíma práve toto.


VLNA, PRADENIE A FARBENIE
Prístup ku všetkým návodom zo Školy pradenia - VLNA A PRADENIE aj VLNA A FABENIE.
A možnosť ovplyvňovať postup návodov a učebné osnovy.Patrón Priadka Handspun Art  (bez učebného obsahu)
Môžete sa rozhodnúť podporiť moju tvorbu zkrátka pre to, že sa Vám páči♥. Ja sa z toho nesmierne teším a ďakujem! Pre Vás budem robiť raz polročne GIVEAWAY o poukážku v hodnote 20Eur.
O vzniku ŠKOLY PRADENIA
Projekt ŠKOLA PRADENIA je so mnou už od začiatku mojej cesty ako priadky. Sama som začínala ako samouk technikou pokus-omyl na improvizovanom vretienku z paličky a kúsku modelovacej hmoty. Predrala som sa cez prvé neúspechy  a postupne som naberala skúsenosti a vychytávala grify. Bola som veľmi zapálená pre vlnu a pradenie, a môj progres ako samouk sa mi nezdal dostatočne rýchly. Ako novopečená mamička som si však nemohla dovoliť odísť  niekam na kurz.  Vtedy som si ŠKOLU PRADENIA vysnívala.

Hľadala som alternatívy a rozširovala svoje obzory. Hltala som všetky informácie, ktoré som našla. Doučila som sa angličtinu, aby som si mohla naštudovať dostupnú odbornú literatúru o vlne, pradení a farbení. Vďaka zahraničnej literatúre som sa dostala aj k online kurzom  (a opäť len v angličtine) a prihlásila som sa na každý kurz, ktorý som našla a trávila pri nich každú voľnú chvíľu, každý detský spánok.  Knihy sú skvelým zdrojom informácií, ale pri videách som postrehla mnoho pohybov a grifov, ktoré sa z kníh vyčítať nedali, alebo som ich nevedela zo slov správne pochopiť. Písané informácie spolu s vizuálnou ukážkou boli dokonalou kombináciou. Nápad ŠKOLY PRADENIA naďalej vyzrieval v hlave.

Ako som si prehlbovala svoje vedomosti a zručnosti, začínala som cítiť potrebu posúvať ich  ďalej. Vďaka kurzom, ktoré som začala organizovať, som zistila, že milujem učenie o vlne a pradení  takmer rovnako ako samotné pradenie,  že je nevyhnutné posúvať si medzi sebou informácie a aké je dôležité predávať toto krásne remeslo ďalej.

Okrem pradenia som sa začala učiť aj písať články a návody, fotografovať, natáčať videá a editovať. Musím povedať, že toto bolo pre mňa rozhodne náročnejšie ako naučiť sa priasť:)) a aj keď som sa nateraz dostala do bodu, keď som ako-tak spokojná, stále sa učím a verím, že ako bude ŠKOLA pokračovať, budete vidieť ešte ďalšie postupné pozitívne zlepšenie.

Asi pred dvomi rokmi mi kamarátka (a priadka:)) Zuzana spomenula Patreon. Vtedy sa mi to nezdalo ako vhodná platforma pre ŠKOLU PRADENIA. V hlave som mala predstavu o samostatnej webstránke s návodmi, ktoré budú pekne usporiadané podľa tém, v kategóriách, podkategóriách a človek ľahko nájde čo hľadá.
V tomto smere som podnikla prieskum a stroskotala - totiž stránka, kde je také obrovské množstvo dát, je technicky aj finančne náročná (a to ešte stále nemáme zrealizovaný obsah - všetky návody treba napísať a natočiť). V tom čase sa mi narodil môj tretí drobček a ani v komunite sa  mi nezdala najlepšia chvíľa. Chrobáčik v hlave však zostal.

Ako vidíte, posledných niekoľko rokov môjho života bolo venovaných príprave na deň keď sa ŠKOLA PRADENIA stane skutočnosťou.


Nastal čas prehodnocovania, reflexií a uvedomila som si , že ak chcem niečo takéto veľké pre vlnenú komunitu urobiť, nezvládnem to takto, sama, popri deťoch, rodine, vlastnom živote, práci, účtoch ktoré treba platiť a spánkovom deficite, ktorý občas treba dohnať. Jednoducho je v dni len 24 hodín a musím si vyberať čo budem robiť, musím si stanovovať svoje priority.

ŠKOLE PRADENIA sa venujem najlepšie ako momentálne viem, s časom, ktorý momentálne mám. Postupne píšem osnovy, plánujem návody, pripravujem materiál a pomôcky, editujem už natočené zábery... Množstva drobnej práce, ktorá sa deje v pozadí jedného videa je naozaj požehnane a čas pri editácii býva nekonečný.

Vďaka patrónom by som sa mohla viac venovať ŠKOLE PRADENIA.
Vďaka patrónom by som mohla dať slovenskej vlnenej komunite online komplexnú a kompletnú zbierku informácií a návodov o vlne a pradení v slovenskom jazyku a vo vizuálnej forme, všetko zhromaždené na jednom mieste.
Mojím záverečným plánom je po zkompletizovaní všetkých návodov presunúť celú ŠKOLU PRADENIA na samostatný web a venovať ju slovenskej vlnenej komunite.

Ďakujem za prečítanie, ďakujem za zváženie
a ĎAKUJEM za každú pomoc!

Nela

 

 

PATREON 

https://www.patreon.com/user?u=29819954


INSTAGRAM
https://www.instagram.com/priadkahandspunart/


FACEBOOK
https://www.facebook.com/priadkahandspun/


E-SHOP
https://www.priadka-handspun.sk/