Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Kvôli mimoriadnej situácii posielam balíčky len raz týždenne. (Naša pobočka zásielkovne je dočasne zatvorená - balíčky cez zásielkovňu teraz neposielam). Ďakujem za pochopenie.

Opatrujte sa a veľa domka ihlicami naštrngajte!♥

Nela

 

Novinky

arr3VLNA KLUB - YARN CLUB - JÚN 2018Vitajte v exkluzívom VLNA KLUBE! Čo je VLNA KLUB? VLNA KLUB je exkluzívny klub pre milovníkov... arr3Kolovrátok (aj ako darček ku objednávke)    Ku špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky. Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Na ihliciach štýlovo! Získajte Handmade markery zdarma k priadziKu špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky.   Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Pradenie a ručne pradená vlna (Textúrované priadze - ART priadze)Ahojte milé priadky a vlnečky, Chcela by som sa trochu venovať téme pradenie - textúrovaná priadza... arr3Ako vyzerajú opakované klbká?Ahote tvorilkovia, Môžno už poznáte moje klbenká, ručne pradené na mojom ľúbenom kolovrátku, či...

Zľavnené

Cena 25,00 EUR
Skladom / In stock

Kvôli mimoriadnej situácii posielam balíčky len raz týždenne. (Naša pobočka zásielkovne je dočasne zatvorená - balíčky cez zásielkovňu teraz neposielam). Ďakujem za pochopenie.

Opatrujte sa a veľa domka ihlicami naštrngajte!♥

Nela

 


22. 08. 2019

Rok vlny

Ahojte moji milí,

v tomto článku by som Vám rada ukázala projekt na ktorom som pracovala viac ako rok.

Všetko sa začalo tak trochu smradľavo:)

objemným vrecom čerstvo ostrihanej vlny slovenského merina.

Postupne som sa začala túto aromatickú kôpku čistiť, preberať od slamy,  nečistôt a pripravovať na pranie.

(foto zľava nepretriedená a pretriedená vlna)

 

Pranie vlny je ďalšia "voňavá" aktivita a preto sa najčastejšie vykonáva vonku:)

Odmenou je tento krásny (a teraz už naozaj) voňavý obláčik.

(foto pred a po praní - ani Vám nejdem písať, koľkokrát som vo vedre menila vodu, kým z vlny  prestala tiecť tá čiernota)

 

Po praní a presušení na slniečku nastal čas česať!

Dlhšie vlákna som česala na hrebeňoch do česancov, kratšie na česačke do battíkov a ani vyčesaný "odpad" nevyjde nazmar - na česacej doske som z nich pripravila tzv. ruličky na pradenie.

Z každej česacej pomôcky vyjdú trochu inak pripravené vlákna a táto príprava vplýva aj na hotovú upradenú priadzu.

 

Podľa toho som teda ďalej  priadla.

Niečo hrubšie, niečo tenšie, niečo nadýchanejšie a ďalšie zase tuho, pevne a odolne - nech mám všetky priadze presne také, aké budem potrebovať.

Hotové pradienka som si odložila na moju kôpku "na tkanie" a celý proces - triedenie, pranie, česanie, pradenie som si zopakovala ešte raz.

Tentokrát s vlnou "zachránenou" z neďalekej farmy - inak by skončila vyhodená.

 

Takmer  rok príprav ubehol, kým som si takto napriadla dostatok vlniek. Konečne som mohla natiahnuť osnovu na krosná a tkať.

Na toto som sa veľmi tešila!

Okrem mojich napradených vlniek z "vreca" som si napriadla aj na slovensku spracovanú vlnu z českých ovečiek Romney Kent

a ďalej aj iné krasotinky pre pridanie textúry, napríklad nespradené mohérové kučierky (od mojej známej vlnomilky z českej farmy), hodvábne kokony, korálky...


Vždy keď tkám, mám v hlave obraz, a už viem ako bude tkanina vyzerať. Teraz som výnimočne tkala úplne intuitívne.

Bolo to veľmi príjemné a výsledok je pre mňa krásne nečakaný!:)

 

Som nadšená z toho ako tapiséria vyšla!♥

 


 

Nateraz visí u mňa v ateliéri, nasávam jej vibrácie a spracovávam emócie z celého posledného roka...

 

 

 

Ďakujem za čítanie a prajem Vám krásny deň,

Vaša priadka Nelka