Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Novinky

arr3VLNA KLUB - YARN CLUB - JÚN 2018Vitajte v exkluzívom VLNA KLUBE! Čo je VLNA KLUB? VLNA KLUB je exkluzívny klub pre milovníkov... arr3Kolovrátok (aj ako darček ku objednávke)    Ku špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky. Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Na ihliciach štýlovo! Získajte Handmade markery zdarma k priadziKu špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky.   Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Pradenie a ručne pradená vlna (Textúrované priadze - ART priadze)Ahojte milé priadky a vlnečky, Chcela by som sa trochu venovať téme pradenie - textúrovaná priadza... arr3Ako vyzerajú opakované klbká?Ahote tvorilkovia, Môžno už poznáte moje klbenká, ručne pradené na mojom ľúbenom kolovrátku, či...

Zľavnené

Cena 25,00 EUR
Skladom / In stock

 

 


O mne a vlne » O vlne
O vlne

Ovčia vlna má vynikajúce izolačné a termoregulačné vlastnosti. V zime hreje a v lete chladí a preto Vám výrobok z vlnenej priadze výborne poslúži celoročne. Vlna skvelo izoluje aj za mokra, je schopná prijímať a odvádzať vlhkosť, môže absorbovať až 1/3 svojej hmotnosti vody bez toho, aby bola pocitovo mokrá a vlhkosti sa ľahko zbaví, hneď ako prostredie prestane byť vlhké. Ovčia vlna výborne pohlcuje pot z tela a dokáže sa potu prirodzeným spôsobom zbaviť do okolia.

ovca sheep lamb merino


Výrobky z ovčej vlny zabezpečujú zdravý a spokojný spánok tým, že udržiavajú konštantnú telesnú teplotu a priedušnosť.
Vlnené vlákno živočíšneho pôvodu má cenné fyzikálne vlastnosti absorbciu potu, absorbciu UV žiarenia, zachovanie vonkajšej vlhkosti. Dôležitá je aj pružnosť vlny, ktorá zabezpečuje dlhú životnosť výrobkov.

Je prirodzene pružná, priedušná a má antibakteriálne vlastnosti, ktoré najlepšie demonštruje fakt, že vlnené odevy ani po opakovanom použití nezapáchajú.Vlna je vďaka lanolínu antistatická a špinu aj z tohto dôvodu odpudzuje.
Vlna obsahuje LANOLÍN - živočíšny tuk.

Lanolín chráni ovčí vlas pred znečistením baktériami a inými mikroorganizmami, čím sa výrazne podieľa na jeho regenerácii označovanej ako samočistiaci efekt vlny. Lanolín zároveň znižuje krehkosť a lámavosť vlasu a tým znižuje prašnosť .
Lanolín má ukľudňujúce účinky na pokožku, zjemňuje ju a pôsobí protizápalovo. Účinkuje aj cez pokožku a tak znižuje reumatické bolesti, ukľudňuje celé telo a tým zaručuje kľudný a rovnomerný spánok.

Jej nízka prašnosť , lanolín a schopnosť odvádzať vlhkosť z výrobkov sú nevhodným prostredím pre roztoče, ktoré sú svojimi exkrementmi a odumretými časťami tiel pôvodcami rôznych alergií. Preto sú výrobky z ovčej vlny veľmi vhodné pre alergikov (je nevhodná pre ľudí alergických na lanolín (tuk z ovčej vlny) a ľudí s atopickým ekzémom).

ovca sheep lamb merino

Obnoviteľná,  recyklovateľná, kompostovateľná = Ekologická:)
Vlna je, rovnako ako každé prírodné vlákno, biologicky odbúrateľná a obnoviteľná a vo forme ručne pletených výrobkov aj dokonale a jednoducho recyklovateľná. Vypárať a nanovo upliesť môžete vlnu aj po niekoľkoročnom používaní.
Vlnené vecičky, ktoré sa nedajú viac recyklovať, sa stále dajú kompostovať, čím sa energia vráti späť Zemi.

 

Merino vlna

Merino je druh ovce, z ktorého sa získava rovnako pomenovaná vlna.

Merino vlna je oveľa jemnejšia ako tradičná vlna, má hrúbku vlákna v rozmedzí 14-25 mikrónov, je matného vzhľadu, mäkká a jemne zkučeravená . Merino vlna s hrúbkou vlákna do 21 mic je označovaná ako jemná (fine, superfine, extrafine), je vhodná priamo na telo a je neškriabavá. Čím je vlákno jemnejšie, tak je aj kvalitnejšie, ale samozrejme aj drahšie.

 

ovca sheep lamb merino