Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Novinky

arr3VLNA KLUB - YARN CLUB - JÚN 2018Vitajte v exkluzívom VLNA KLUBE! Čo je VLNA KLUB? VLNA KLUB je exkluzívny klub pre milovníkov... arr3Kolovrátok (aj ako darček ku objednávke)    Ku špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky. Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Na ihliciach štýlovo! Získajte Handmade markery zdarma k priadziKu špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky.   Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Pradenie a ručne pradená vlna (Textúrované priadze - ART priadze)Ahojte milé priadky a vlnečky, Chcela by som sa trochu venovať téme pradenie - textúrovaná priadza... arr3Ako vyzerajú opakované klbká?Ahote tvorilkovia, Môžno už poznáte moje klbenká, ručne pradené na mojom ľúbenom kolovrátku, či...

Zľavnené

Cena 25,00 EUR
Skladom / In stock

 

 


O mne a vlne
O mne

Vitajte,
Volám sa Petronela a milujem vlnu a ručné pradenie.
Pradiem na vretienkach aj na kolovrátku. Pradiem niekoľko hodín denne už pár rokov. Vlna a pradenie je moja vášeň a fascinuje ma. Pokiaľ venujete niečomu všetok svoj čas, neskutočne Vás to baví, chcete sa o tom dozvedieť všetko, naučiť všetko, prečítať všetko, vyskúšať všetko, dostanete sa do bodu, keď ste na to expert a Vaša úroveň je viac ako profesionálna. Je to viac ako hobby alebo práca. Je to Váš životný štýl a filozofia.

Ovládam a vyučujem tradičné techniky ako aj moderné ART priadze. Naďalej sa vzdelávam a učím sa aj od svetových osobností, umelcov a autorov v tomto remesle.

Dokončujem vlastnú knihu o vlne a pradení. Čoskoro vyjde v elektronickej podobe.

Každé vlákno mi prejde rukami centimeter po centimetri niekoľko krát a každé klbko poznám dokonale. Sú to moje malé vlnené dietky, moji mojkáči.

Verím, že ich budete ľúbiť rovnako ako ja:))

Vlnu a vlastne všetok materiál si sama pripravujem - farbím, češem, pradiem, premotávam....Každé klbko v sebe ukrýva nespočetne veľa hodín tvorby, lásky a pozitívnej energie.
Používam prevažne prírodné vlákna, najmä merino vlnu, superwash merino, hodváb, bambus, ramia, ľan, alpaku, mohér, proteínové vlákna, bavlnu, morskú trávu, niekedy aj trblietky, látkové kvietky, korálky na ozvieženie ART priadze, a kombinujem ich podľa nálady:)

Vlákna farbím profesionálnymi farbami, ktoré nevyblednú praním ani na slniečku.
Farby sú nezávadné, bezpečné - vyhovujú Oeko-Tex Standard 100
Farbím aj prírodnými farbami, korienkami, šupami, korením a rastlinami.

Každé klbko je jedinečné, ručne robené a žiadne dve klbká nebudú úplne identické. To je krása ručného pradenia:-)

Okrem toho pletiem, háčkujem, plstím, učím sa tkať. Používam prevažne moje vlastné priadze, ale rada používam aj komerčné prírodné priadze a fascinuje ma ich spájanie v rôznych podobách.

Celý môj svet sa točí okolo ♥VLNY♥ a s vlnou!:)

 

 

Ďakujem za každý nákup a feedback, posúvajú vpred mňa i moju tvorbu.


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Thank you
Muireann Lynch
13.05.2019 19:31
O pradení

Pradenie je tradičná technika, pri ktorej sa vlákna (vlny, ľanu alebo iných vlákien) stáčajú -  spriadajú so nitiek a priadzí, z ktorých sa následne môže pliesť, háčkovať, tkať.

Bez pradenia by neboli látky a oblečenie.


Pradenie je historicky jedným z najstarších remesiel. Veď na vretienkach sa priadlo už v neolite.

 

Pradenie je pre mňa životný štýl a filozofia. Je mi meditáciou, oddychom a krásnym zážitkom. Som veľmi rada, že súčasne aj mojou "prácou".

 

Krásne video o vlne https://www.youtube.com/watch?v=mvjEW4oWC6c

 


Vlnku a vlastne všetok materiál si sama pripravujem - farbím, češem, pradiem, premotávam, pletiem, háčkujem....Každé klbko a pleteninka v sebe ukrýva nespočetne veľa hodín tvorby, lásky a pozitívnej energie.

Každé vlákno mi prejde rukami centimeter po centimetri niekoľko krát a každé klbko poznám dokonale. Sú to moje malé vlnené dietky, moji mojkáči.

Verím, že ich budete ľúbiť rovnako ako ja:))

 

 

Ďakujem za každý nákup a feedback, posúvajú vpred mňa i moju tvorbu.