Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Kvôli mimoriadnej situácii prijímam len rezervácie a všetky balíčky budem posielať dodatočne!

To znamená, že keď urobíte objednávku, vlnky pre Vás zarezervujem, zatiaľ neplatíte. Keď sa mi budú dať opäť posielať balíčky, pošlem Vám potvrdenie objednávky s údajmi k platbe a následne pošlem balíček. Ak máte nejaké otázky kľudne ma kontaktujte eshop@priadka-handspun.sk.

Opatrujte sa a veľa domka ihlicami naštrngajte!♥

Nela

 

Novinky

arr3VLNA KLUB - YARN CLUB - JÚN 2018Vitajte v exkluzívom VLNA KLUBE! Čo je VLNA KLUB? VLNA KLUB je exkluzívny klub pre milovníkov... arr3Kolovrátok (aj ako darček ku objednávke)    Ku špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky. Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Na ihliciach štýlovo! Získajte Handmade markery zdarma k priadziKu špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky.   Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Pradenie a ručne pradená vlna (Textúrované priadze - ART priadze)Ahojte milé priadky a vlnečky, Chcela by som sa trochu venovať téme pradenie - textúrovaná priadza... arr3Ako vyzerajú opakované klbká?Ahote tvorilkovia, Môžno už poznáte moje klbenká, ručne pradené na mojom ľúbenom kolovrátku, či...

Zľavnené

Cena 25,00 EUR
Skladom / In stock

Kvôli mimoriadnej situácii prijímam len rezervácie a všetky balíčky budem posielať dodatočne!

To znamená, že keď urobíte objednávku, vlnky pre Vás zarezervujem, zatiaľ neplatíte. Keď sa mi budú dať opäť posielať balíčky, pošlem Vám potvrdenie objednávky s údajmi k platbe a následne pošlem balíček. Ak máte nejaké otázky kľudne ma kontaktujte eshop@priadka-handspun.sk.

Opatrujte sa a veľa domka ihlicami naštrngajte!♥

Nela


O mne a vlne » Niečo o mne...o Priadke:)
O mne
O MNE
Volám sa Petronela a milujem vlnu a všetky činnosti s ňou spojené.
Žijem v nádhernom prostredí Kremnických hôr spolu s mojou drahou polovičkou a našimi troma deťmi. Milujeme prírodu, zvieratá. Sme nadšenci permakultúry, sebestačnosti, slow-fashion a zero-waste..:)

PRADENIE VLNY
Vlna a pradenie je moja vášeň a fascinuje ma. Pradiem na vretienkach i na kolovrátku. Pokiaľ venujete niečomu všetok svoj čas, neskutočne Vás to baví, chcete sa o tom dozvedieť všetko, naučiť všetko, prečítať všetko, vyskúšať všetko, dostanete sa do bodu keď je to pre Vás viac ako hobby alebo práca. Je to Váš životný štýl a filozofia.
Vlnu a vlastne všetok materiál si sama pripravujem – periem, češem, farbím, pradiem, premotávam....Každé klbko v sebe ukrýva nespočetne veľa hodín tvorby, lásky a pozitívnej energie.
Používam hlavne prírodné vlákna – ovčiu vlnu z rôznych plemien oviec, hodváb, bambus, ramia, ľan,bavlnu, alpaku, mohér, bavlnu, morskú trávu, niekedy aj trblietky, látkové kvietky, korálky na ozvieženie ART priadze, a kombinujem ich podľa nálady..
Každé vlákno mi prejde rukami centimeter po centimetri niekoľko krát a každé klbko poznám dokonale. Sú to moje malé vlnené dietky, moji mojkáči.
Verím, že ich budete ľúbiť rovnako ako ja:))
FARBENIE VLNY
Farbím sama, používam rôzne farby a techniky.
Farbím najmä profesionálnymi farbami na vlnu. To znamenám že farby sú testované a certifikované, sú zdravotne nezávadné a svetlostále - nevyblednú na slniečku ani praním.
Hrám sa aj s prírodným farbením - s extraktmi, korienkami, šupami, korením, rastlinami a hubami.Všetky si zbieram sama, na našej záhradke a v blízkom okolí, všetko je moje a lokálne

O VLNE, PRIADZACH
Trávim veľa času štúdiom kvality materiálu. Porovnávam a testujem vlnky, hrúbku vlákien, jemnosť,pichľavosť, uhol skrutu a množstvo ďalších detailov, ktoré spolu ovplyvňujú nielen samotnú priadzu ale neskôr aj hotový výrobok z nej, Na každej drobnosti záleží.
Každá vlna je na niečo dobrá a na niečo perfektná! Tá čo nemá kvalitu a predpoklady na tenučkú, jemnú priadzu na svetrík, má zase iné prednosti a bude z nej perfektná priadza napríklad na ponožky alebo koberec, výplň do hračiek, vankúšov...
Neviete na čo ktorú priadzu? Nevadí, stačí sa ma spýtať!
(Často mám hneď v popise priadze uvedené, na čo je najvhodnejšia.)
O OVEČKÁCH
Už na začiatku mojej práce s vláknami som zistila, že množstvo zvierat vo vlnenom priemysle trpí. Problémom zahraničného vlneného priemyslu je zintenzívnenie produkcie vlny, čo malo za následok zhoršenie životných podmienok oviec. Našťastie sa dajú nájsť farmy a zdroje, kde sa o ovečky dobre starajú, a myslím si, že je dôležité podporovať práve tieto!
(Aj Vy môžete pomôcť ovečkám k lepším životným podmienkam – vyberajte si vlnky z overených zdrojov, mulesing free a humánne chovy!)
Na Slovensku je problém skôr opačný, u nás vlnený priemysel ide dolu vodou. Ovečiek ubúda, práčovne a pradiarne sú pozatvárané, nefunkčné, o vlnu nieje veľký záujem a často stojí v skladoch, alebo sa vyhodí ako odpad. Mne sa sem-tam podarí „zachrániť“ niekoľko vriec. Som si vedomá, že problém je oveľa väčší, a robím maximum, čo je v mojich silách.
EKOLÓGIA A UDRŽATEĽNOSŤ
(áno, aj v tvorení z vlny sa dajú uplatniť zásady slow-fashion, zero-waste, upcyklovania a recyklovania, kde je nadšenec, tam je cesta!:)
*Vlna má unikátne vlastnosti, ktoré oceníte počas celého roku. Viac si môžete prečítať v mojom článku tu
*Vlna a vlnené veci sú síce drahšie, ale sú nadčasové a budete ich nosiť roky.
*Možno ste si všimli, že nepoužívam klasické papierové „pásky“ na označenie mojich pradienok. Pásky sú na pradienku síce veľmi pekné, ale je to kúsok papiera, ktorý roztrhnete a vyhodíte...Takže som sa rozhodla ich nahradiť jednoduchými kartičkami – visačkami. Visačka obsahuje všetky dôležité informácie o pradienku a je ľahšie odložiteľná. Moje sú vyrobené z recyklovaného a kompostovateľného kraft papiera a vyrába mi ich známa slovenská tlačiareň.
*Moje vlnky balím do upcyklovaných vreciek, a recyklovaného nebieleného baliaceho papiera.
*Aj Vaše faktúry sú tlačené na eko-papier (recyklovaný, kompostovateľný papier).
Za každým mojím klbkom sa ukrývajú hodiny, dni a niekedy aj týždne a mesiace mojej práce, nápadov a zhmotňovania mojich predstáv a snov.
Ďakujem za každý nákup a feedback, posúvajú vpred mňa i moju tvorbu!

O pradení

Pradenie je tradičná technika, pri ktorej sa vlákna (vlny, ľanu alebo iných vlákien) stáčajú -  spriadajú so nitiek a priadzí, z ktorých sa následne môže pliesť, háčkovať, tkať.

Bez pradenia by neboli látky a oblečenie.


Pradenie je historicky jedným z najstarších remesiel. Veď na vretienkach sa priadlo už v neolite.

 

Pradenie je pre mňa životný štýl a filozofia. Je mi meditáciou, oddychom a krásnym zážitkom. Som veľmi rada, že súčasne aj mojou "prácou".

 

Krásne video o vlne https://www.youtube.com/watch?v=mvjEW4oWC6c