Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Novinky

arr3VLNA KLUB - YARN CLUB - JÚN 2018Vitajte v exkluzívom VLNA KLUBE! Čo je VLNA KLUB? VLNA KLUB je exkluzívny klub pre milovníkov... arr3Kolovrátok (aj ako darček ku objednávke)    Ku špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky. Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Na ihliciach štýlovo! Získajte Handmade markery zdarma k priadziKu špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky.   Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Pradenie a ručne pradená vlna (Textúrované priadze - ART priadze)Ahojte milé priadky a vlnečky, Chcela by som sa trochu venovať téme pradenie - textúrovaná priadza... arr3Ako vyzerajú opakované klbká?Ahote tvorilkovia, Môžno už poznáte moje klbenká, ručne pradené na mojom ľúbenom kolovrátku, či...

Zľavnené

Cena 25,00 EUR
Skladom / In stock

Škola PRADENIA » Kurz pradenia
Individuálny kurz pradenia na kolovrátku a vretienku, príprava a česanie vlny

Učarovala Vám vlna a ručné pradenie, chceli by ste sa dozvedieť viac o jej spracovávaní, farbení a osvojiť si túto krásnu zručnosť?

pradenie

Pradenie je tradičná technika, pri ktorej sa vlákna (vlny, ľanu alebo iných vlákien) spriadajú so nitiek a priadzí, z ktorých sa následne môže pliesť, háčkovať, tkať. Bez pradenia by neboli látky a oblečenie.
Pradenie je historicky jedným z najstarších remesiel. Na vretienkach sa priadlo už v neolite.

 

Pradenie je pre mňa životný štýl a filozofia. Je mi meditáciou, oddychom a krásnym zážitkom. Som veľmi rada, že súčasne aj mojou "prácou"

pradenie

Pradenie je v podstate jednoduchá činnosť, ktorú zvládne naučiť sa naozaj každý. So správnym základom, usmernením a tréningom, ktorý Vám ponúkam aj Vy môžete upriasť klbko, z ktorého je radosť pliesť a ktoré v galantérke nemá páru!

 

Počas pradenia pracujú samostatne a predsa v koordinácii:

nohy - šliapanie do pedálu,

ruky - vyťahovanie vlákna, formovanie priadze

hlava - sledovanie vlákien, priadze, skrutu, textúry...

 

Znie to komplikovane? Nemajte strach, všetko sa naučíte!:-)

Rada prirovnávam pradenie k šoférovaniu, je to veľmi podobné - nohami šliapete na pedále, ruky majú na starosti volant, páky,tlačidlá a hlava cestu, premávku, čo navariť na večeru...

Rovnako ako ste sa naučili šoférovať auto (alebo bicyklovať) sa naučíte aj priasť.

Ba čo viac, po osvojení si tejto techniky, bude pradenie pre Vás meditáciou, oddychom a krásnym zážitkom (na rozdiel od stresu z premávky:-).

 

(Upozornenie - pradenie je vysoko návykové. Keď s tým raz začnete, nebudete chcieť prestať.)


karneval

 

Prečo individuálny kurz?

Nuž jednoducho preto, že môžeme vynechať detaily a činnosti, ktoré Vás (zatiaľ) nezaujímajú a venovať sa priamo tomu, čo preferujte.

O pradení, vlne, vláknach,česaní, farbení sa dá rozprávať veľa-preveľa. Aby ste dostali tie správne informácie, ktoré hľadáte a potrebujete, dohodneme sa vopred na témach a činnostiach, ktorým sa budeme venovať počas Vášho kurzu.

 

 

 

K dispozícii pomôcky a inštruktáž ku:

- pradenie na kolovrátku -rôzne techniky a hrúbky priadzí, k dispozícii kolovrátok s veľmi jednoduchou obsluhou schopný priasť všetky typy priadzí

kolovratok

- pradenie na vretienku - rôzne techniky a hrúbky priadzí, k dispozícii množstvo vretienok rôznych veľkostí a gramáže, pre všetky typy priadzí

vretienko

- tradičné česanie slovenskej a českej vlny  - kremple, česací hrebeň

- česanie na česacom hrebeni, na česacej doske a bubnovej česačke (rôzne techniky česania, vytváranie, ruličiek, česancov, batt....

- rôzne druhy vlny, iné vlákna a materiály,  čo sa dá s čím priasť a ako sa to pradie

 

 

Kurz trvá približne 2,5-3 hodiny.

Presný dátum a čas je na dohode medzi lektorom a Vami.

Obsah kurzu je dohodou, je prispôsobený Vašim požiadavkám a predstavám.

Ak upresníte požiadavky už pri objednaní v poznámke, lektor Vás kontaktuje s ponukou už zostaveného kurzu.

 

Napríklad

Požiadavka :"Mám záujem o krátke ukážky česania + pradenia na vretienku a hlavne sa chcem venovať pradeniu tenkej/hrubej priadze na kolovátku"

Ponuka zostaveného kurzu:  "česanie 15 min., vretienko 15 min., pradenie na kolovrátku 2-2,5 hodiny"

 

Požiadavka :"Mám záujem o všeobecnú inštruktáž, okrem tradičného česania a vretienka).

Ponuka zostaveného kurzu: "predstavenie rôznych materiálov a vlny vhodnej k pradeniu 30 min., česanie na doske 10 min, na česačke 20 min., pradenie na kolovrátku 1,5-2 hodiny)

 

Požiadavka: " Mám záujem len o pradenie na kolovrátku"

Ponuka zostaveného kurzu: "Pradenie na kolovrátku 2,5-3 hodiny. Rôzne techniky, ukážky, know-how"

 

Počas kurzu je možné zmeniť obsah kurzu, treba však počítať s časovými stratami v dôsledku výmeny pripravených pomôcok za nepripravené.

Kurz je "BABYFRIENDLY". Pokiaľ nemáte stráženie, môžete prísť s menšími detičkami, nie v zmysle "postrážim Vám ich" ale spolu si poradíme a detičky sa určite zabavia:) Prítomnosť dieťaťa prosím vopred oznámiť, ďakujem.

 

V cene kurzu je lektorné, zapožičanie pomôcok, tréningová vlna na učenie  + 30g Vami vybranej vlny a materiálov, ktoré si krásne upravíte,načešete, napradiete a odnesiete domov:)

 

V cene kurzu sú konzultácie s lektorom aj po skončení kurzu.

Info a rady -  výroba pomôcok k pradeniu ľahko a lacno v domácich podmienkach, prípadne kde kúpiť pomôcky, kde kúpiť vlnku a iné materiály. Info o stretávkach priadok, nových návodoch  a veľa iných výhod.

 

Teším sa na Vás priadky!:)

 

objednávka kurzu