Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Novinky

arr3VLNA KLUB - YARN CLUB - JÚN 2018Vitajte v exkluzívom VLNA KLUBE! Čo je VLNA KLUB? VLNA KLUB je exkluzívny klub pre milovníkov... arr3Kolovrátok (aj ako darček ku objednávke)    Ku špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky. Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Na ihliciach štýlovo! Získajte Handmade markery zdarma k priadziKu špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky.   Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Pradenie a ručne pradená vlna (Textúrované priadze - ART priadze)Ahojte milé priadky a vlnečky, Chcela by som sa trochu venovať téme pradenie - textúrovaná priadza... arr3Ako vyzerajú opakované klbká?Ahote tvorilkovia, Môžno už poznáte moje klbenká, ručne pradené na mojom ľúbenom kolovrátku, či...

Zľavnené

Cena 25,00 EUR
Skladom / In stock

 

 


INFO » Často kladené otázky
Ako prať vlnené a hodvábne vecičky aby boli dlho krásne

Vlna a hodváb sú pomerne citlivé materiály (keď porovnávavame s materiálmi v súčastnosti najčajstejšie používanými - polyester a syntetika celkovo).

Vyžaduje teda aj citlivejšiu starostlivosť. Väčšinou nie je môžné ich len tak hodiť do práčky a nechať točiť, ale treba ich prať ručne.

 

Mnoho ľudí odrádza predstava ručného prania. V hlave hneď vyskočí predstava ako sa kedysi pracne drhli a šúchali v korytách látky, alebo ako sa vyvárali destké plienky. Smile

 

Ručné pranie vlnených výrobkov je však oveľa jednoduchšie.

Vlna by ani nemala byť vo vode príliž dlho, pretože vlna (rovnako ako vaše vlasy - vlna je tiež vlas) namočením stráca pevnosť, pranie je teda naozaj veľmi veľmi rýchle.


Počas prania neskrúca a nežmýka, nešúcha.

Všetky intenzívnejšie zásahy do vlny počas prania by mohli viesť k jej splstnateniu - keďže voda+mydlo+mechanické spracovanie sú najdieálne podmienky pre plstenie vlny.

 

Používa sa len jemné stláčanie, aby prací roztok cez vlnu akoby „prebublával“.

 

Vlna má tzv. samočistiacu schopnosť, je antistatická, takže nepriťahuje prach ani roztoče. Vlnené veci netreba prať tak často ako sme zvyknutí pri ostatnom oblečení. Väčšinou ich stačí len nechať prevetrať.

Okrem toho štruktúra ručne pradených priadzí väčšinou neumožňuje nešistote dostať sa do vnútra priadze, nečistoty sú len na povrchu a ľahko sa odstránia.

 

Teplota vody počas celého prania sa nesmie meniť.

 

Názorné video ako prať vlnené večičky nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?v=YNsgKGnDO9cPriestor pre Vás a Vaše otázky.

Pýtajte sa, odpoviem:)