Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Kvôli mimoriadnej situácii posielam balíčky len raz týždenne. (Naša pobočka zásielkovne je dočasne zatvorená - balíčky cez zásielkovňu teraz neposielam). Ďakujem za pochopenie.

Opatrujte sa a veľa domka ihlicami naštrngajte!♥

Nela

 

Novinky

arr3VLNA KLUB - YARN CLUB - JÚN 2018Vitajte v exkluzívom VLNA KLUBE! Čo je VLNA KLUB? VLNA KLUB je exkluzívny klub pre milovníkov... arr3Kolovrátok (aj ako darček ku objednávke)    Ku špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky. Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Na ihliciach štýlovo! Získajte Handmade markery zdarma k priadziKu špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky.   Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Pradenie a ručne pradená vlna (Textúrované priadze - ART priadze)Ahojte milé priadky a vlnečky, Chcela by som sa trochu venovať téme pradenie - textúrovaná priadza... arr3Ako vyzerajú opakované klbká?Ahote tvorilkovia, Môžno už poznáte moje klbenká, ručne pradené na mojom ľúbenom kolovrátku, či...

Zľavnené

Cena 25,00 EUR
Skladom / In stock

Kvôli mimoriadnej situácii posielam balíčky len raz týždenne. (Naša pobočka zásielkovne je dočasne zatvorená - balíčky cez zásielkovňu teraz neposielam). Ďakujem za pochopenie.

Opatrujte sa a veľa domka ihlicami naštrngajte!♥

Nela

 


26. 01. 2020

Balíme EKOLOGICKY!

Ahojte moji milí,

pripravila som pre Vás krátky článok o tom, ako balím moje objednávky a pár tipov a nápadov ako baliť balíky ekologickejšie!

 

1) Využívajte recyklované a recyklovateľné obaly.

Kartónové škatule sa dajú použiť mnohokrát. Odložte každú v ktorej Vám príde materiál. Aj v miestnych obchodoch vždy majú niekoľko zvyšných škatúľ. Pýtajte si ich, radi Vám ich dajú zdarma.

2) Pohrajte sa s priestorom

Správne zvolená veľkosť škatule minimalizuje nutnosť vyplňovať prázdne miesta ďalším baliacim materiálom. Ak musíte vyplňovať, uprednostnite pred bublinkovou fóliou a "pukancami" napríklad krčený a skartovaný papier.

3) Minimalizujte množstvo plastov

Pre menšie zásielky je možné použiť namiesto bublinkovej obálky klasický baliaci papier, pre krehké v kombinácii s vlnitou lepenkou.

A namiesto plastovej lepiacej pásky je možné použiť papierovú. Na trhu sú aj také, ktoré majú lepidlo z prírodného kaučuku alebo škrobu a sú teda aj kompostovateľné.

(Žiaľ, na papieri ktorý ja používam tieto nelepia dostatočne, takže tu "vodu kážem, víno pijem". Som si toho plne vedomá, ale verte, nevzdávam sa a stále hľadám takú, ktorá mi držať bude.)

4)Nakupujte ekologicky

 Nuž áno, sem-tam treba aj nejakú tú škatuľu či pásku dokúpiť.

Uprednostnite nákup obalových materiálov u dodávateľov, ktorí uznávajú rovnaké hodnoty, minimalizujú svoju ekologickú stopu a majú transparentný proces získavania surovín a výroby.

5) Darčeky voľte s rozumom

Nie každému všetko sadne a niekedy sa z darčeka stane len rýchly odpad (alebo lapač prachu).  Môžete nechať zákazníka zvoliť si darček podľa vlastného gusta už v procese objednávky. Ak chcete darček ako prekvapenie, voľte maličkosť, ktorá zaručene neskončí v koši, napríklad čokoládku, dobrý čajík, mini mydielko...

 

Dúfam, že tých, ktorí ekologické balenie ešte len prehodnocujú inšpirujem, a nájdu si v článku niečo, čo môžu aplikovať aj pri svojich balíčkov. Zároveň by som rada, ak máte tip, ktorý som nespomenula, šup s ním dole do komentára. Budem Vám veľmi vďačná!

Takže, ako teda balím ja? Nech sa páči nakuknite

 

 

Snažím sa baliť čo najekologickejšie a priblížiť sa myšlienke zero waste a udržateľnosti. Je to proces. Stále je čo vychytávať a budem na sebe naďalej pracovať.

Som si vedomá, že môj prístup a spôsob balenia sa odzrkadľujú na vzhľade zásielky.  Verím však, že moji zákazníci si viac cenia obsah zásielky a našu Zem!♥

 

Ďakujem za prečítanie a prajem krásny deň!

Vaša priadka Nelka