Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Kvôli mimoriadnej situácii posielam balíčky len raz týždenne. (Naša pobočka zásielkovne je dočasne zatvorená - balíčky cez zásielkovňu teraz neposielam). Ďakujem za pochopenie.

Opatrujte sa a veľa domka ihlicami naštrngajte!♥

Nela

 

Novinky

arr3VLNA KLUB - YARN CLUB - JÚN 2018Vitajte v exkluzívom VLNA KLUBE! Čo je VLNA KLUB? VLNA KLUB je exkluzívny klub pre milovníkov... arr3Kolovrátok (aj ako darček ku objednávke)    Ku špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky. Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Na ihliciach štýlovo! Získajte Handmade markery zdarma k priadziKu špeciálnym vlnkám patria aj iné špeciálne vecičky.   Preto som pre Vás pripravila tieto... arr3Pradenie a ručne pradená vlna (Textúrované priadze - ART priadze)Ahojte milé priadky a vlnečky, Chcela by som sa trochu venovať téme pradenie - textúrovaná priadza... arr3Ako vyzerajú opakované klbká?Ahote tvorilkovia, Môžno už poznáte moje klbenká, ručne pradené na mojom ľúbenom kolovrátku, či...

Zľavnené

Cena 25,00 EUR
Skladom / In stock

Kvôli mimoriadnej situácii posielam balíčky len raz týždenne. (Naša pobočka zásielkovne je dočasne zatvorená - balíčky cez zásielkovňu teraz neposielam). Ďakujem za pochopenie.

Opatrujte sa a veľa domka ihlicami naštrngajte!♥

Nela

 


INFO » Ako si vybrať priadzu - FARBY
Ako si vybrať farbu priadze

Na farbe záleží.

Čo pre nás znamenajú farby? Ako na nás vplývajú?

 

Červená

červená
Táto farba v sebe skrýva životnú silu, moc a rozhodnosť. Priťahuje šťastie, pôsobí na nás povzbudzujúco a dobíja nás energiou. Je to farba krvi, ktorá je považovaná za tú najvzácnejšiu tekutinu vôbec. Je to aktívna farba, na ľudí pôsobí veselo a priateľsky. Červená je optimistická farba, vitálna farba aktívnosti, horúčavy, boja, vášnivého života. Je ľudsky najvýraznejšia, extrovertná farba, ktorú spájame s plnosťou života, odvahou, obetavosťou, láskou, silnými citmi a skutkami vášne. Červená nikoho nenechá chladným. Môžete ju milovať alebo nenávidieť, ale pri červenej farbe len ťažko zostaneme ľahostajnými.

Červená zväčšuje svalovú hmotu, zrýchľuje pulz, zvyšuje tlak krvi, zrýchľuje krvný obeh, vylučovanie adrenalínu a činnosť pečene. Prehlbuje dýchanie. Môže tiež spôsobovať bolesti hlavy; nie je vhodná pre ľudí, ktorí sa rýchlo rozčúlia a pre citovo nestabilné osoby.


Oranžová farba

zlate zlte klbko vlna

Oranžová je žiarivá, jagavá, teplá farba ohňa a slnka. Asociuje východ slnka alebo jeho zapadanie, ďalej symbolizuje chutné plody (marhule, mandarínky, pomaranče...). Pre Indov symbolizuje odvahu a obetavosť. Už nie je natoľko agresívna a vášnivá ako červená, avšak ako citový stimulátor je veselá, príjemná farba, ktorá pomáha prekonávať únavu. Vďaka uvedeným vlastnostiam predstavuje užitočnú dodatočnú pomoc pri liečení depresií. Oranžová je vyjadrením tepla, srdečnosti, je ľahučká a hravá. Povzbudzuje aj chuť do jedla a mala by napomôcť pri rannom vstávaní.

 


Žltá farba

žltá
Žltá farba je farbou slnka, svetla a optimizmu; oživí, aktivizuje a oslobodzuje pred strachom. Uchováva bdelosť a podporuje koncentráciu, symbolizuje tvorivosť a múdrosť. Podporuje motoriku, jej dôležitou vlastnosťou je tiež komunikatívnosť (dôvod, prečo sú poštové schránky žltej farby). Najčastejšie odtiene žltej sú: matná žltá (upokojovanie, rozmýšľanie), živá žltá (živosť, opovážlivosť, uvoľnenosť), olivovo žltá (pochmúrne nálady) a citrónová žltá (bdelosť, živosť, čulosť, zdokonaľovanie). Je považovaná za symbol múdrosti a vysokej inteligencie. Jej prítomnosť v povzbudzuje myseľ, podporuje chápavosť a pamäť. Pôsobí teplo a pomáha pri koncentrácii a učení. Zároveň upokojuje naše city a emócie.

 

Zelená farba

lake zelene klbko

Hovorí sa jej tiež farba zdravia. Zelenými farbami sa pokúšajú liečiť nervovú únavu a hystériu, pretože má upokojujúci vplyv na nervový systém, je účinná pri vyčerpanosti, môže zmierniť migrény. Pre zelené svetlo je charakteristické, že rozširuje kapiláry, znižuje krvný tlak, podnecuje vylučovanie štiav. Na druhej strane je to farba pokoja, umiernenosti, odpočinku, rozmýšľania. Jej symbolika má vplyv na náladu človeka, upokojuje a uvoľňuje. Je znakom vyrovnanosti. Farba listov na stromoch vplýva na city a lásku, posilňuje naše ego, zlepšuje ľudské vzťahy. Je symbolom prírody, plodnosti či dokonca prosperity. Je to farba citlivých a ochotných ľudí, kedykoľvek ochotných ponúknuť pomocnú ruku. Má upokojujúce účinky, a svojou harmonickosťou prispieva k rýchlejšiemu uzdraveniu a regenerácii, podľa niektorých zdrojov pomáha vytvárať nové bunky. Dobre sa pri nej relaxuje.


Modrá farba

modre klbko
Modrá patrí medzi základné farby. Jej protikladom je žltá farba; zmesou oboch je zelená, ktorá spája vlastnosti obidvoch. V prírode sa rozprestiera v blankyte oblohy, ktorá sa odzrkadľuje vo vode. Symbolika modrej: múdrosť, inteligencia, nesmrteľnosť, nekonečnosť, hĺbka, povznesenosť, duchovnosť, mystika. Jej psychologické asociácie: jasné, čerstvé, ľahké (farba atmosféry), priehľadné, vzdušné, vzdialené, tiché, pokojné…Fyziologické účinky modrej: upokojuje srdečný tep, znižuje rýchlosť dýchania, upokojuje, podnecuje rozumovú aktivitu, ponorenie sa do vlastného vnútra, koncentráciu, usmerňuje smerom do vnútra – hovoria jej aj farba pokoja a odpočinku. Farba morskej hladiny má spomaľujúce účinky, spomaľuje náš pulz a podporuje naše duševné výkony. Pôsobí teda upokojujúco a priaznivo pri koncentrácii. Na rozdiel od takých farieb ako je oranžová, žltá a červená nedráždi oči. Práve naopak, má pozitívny vplyv na zrak.



Fialová farba

fialová

Fialová farba je zmesou modrej a červenej farby. Čím viac pridáme jednej alebo druhej farby, tým charakteristickejší odtieň získa fialová farba a potom aj tomu primeraný podiel oboch vlastností – modrej farby pokoja, vzdialenosti, duchovna …a červenej farby pohybu, vášne, životnej moci, tepla, energie ... Keďže v sebe spája vlastnosti natoľko extrémnych a rozličných základných farieb (horúce, studené ...), pôsobí akosi tajomne. áto farba je farbou duchovnej sily, podľa niektorých poskytuje spojenie s vyššími sférami. Podporuje našu intuíciu, tvorivosť a inšpiráciu. Zároveň má utišujúce účinky, je považovaná za farbu mágie a tajomna. Zvykne sa páčiť originálnym a samostatným ľuďom s nezávislými názormi, takým, ktorí často disponujú umeleckými sklonmi. Fialová navodzuje pocit chladu a pokoja.


Biela farba

biela
Biela je farbou jasnosti a je ako vlnenie zmesou všetkých troch prírodných farieb: žltej, červenej a modrej. Z toho dôvodu na bielu farbu reagujeme zväčša pozitívne. Symbolizuje jasnosť, nevinnosť a čistotu, nový začiatok, narodenie. V spojení s jemnými modrými odtieňmi pôsobí veľmi chladne. Je tiež symbolom božskosti, dokonalosti, hrdosti, dobroty a večnosti. Biela je chromatická farba, v našej kultúre je to farba radosti, ženy sa v nich vydávajú. Pôsobí čisto, nevinne a elegantne..

 

Čierna

čierna ružova

Čierna farba má v rôznych kultúrach tie najrôznejšie významy. V našej kultúre má napríklad úplne odlišný význam ako napríklad v indickej. Je symbolom času, znovuzrodenia, v západnej civilizácii značí smútok. Čierna znamená aj pomstu a spojenie s mŕtvymi predkami. Tí, čo ju majú radi, sa vyznačujú citlivou povahou a náklonnosťou k tajnostiam, majú radi filozofovanie a dokážu dobre vychádzať s ľuďmi.

 

Ružová

ružová

Ružová je farbou lásky, uzmierenia, priateľstva, šťastia a harmónie. Kto má rád túto farbu, ten má v sebe istú sentimentalitu a jemnosť, obľubujú ju tí, ktorí majú radi romantiku ako aj ľudia, ktorí sa radi venujú skrášľovaniu, a to najmä skrášľovaniu samého seba.